

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 13.3 V |
| Clamping Voltage | 19.9 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Peak Pulse Current | 79 A |
| Working Voltage | 12 V |
| Packaging | Reel |
Stock: 5909
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38814
Ext.Price$0.38814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38814 | $0.38814 |
| 10 | $0.32658 | $3.26580 |
| 50 | $0.29797 | $14.89850 |
| 100 | $0.27187 | $27.18700 |
| 500 | $0.19834 | $99.17000 |
| 1000 | $0.19663 | $196.63000 |
| 3000 | $0.14448 | $433.44000 |
| 5000 | $0.12672 | $633.60000 |
| 10000 | $0.11114 | $1111.40000 |
